GAP

Co se za tímto slovem a zkratkou skrývá? Nebudeme si motat hlavu složitým anglickým názvem, který se skrývá za jednotlivými slovy na G, A a P. Vlastně stačí povědomí o tom, co znamená zkratka jako slovo. Gap=mezera. Co z toho máme vyčíst? GAP je unikátní nadstavbou pojištění vozidel, které se postará, abyste při zničení nebo odcizení vozu dostali vždy tolik peněz, kolik jste do jeho nákupu vložili. Jak funguje? Dobře. Nejnázornější bude příklad:

Pan Dočekal si při zakoupení nového vozu za 500 000Kč sjednal povinné ručení i havarijní pojištění. Pokud by po třech letech způsobil nehodu, při které by byl jeho vůz zničen, pojišťovny by mu vyplatila 240 000Kč. Tato částka vznikne jednoduchým poklesem ceny, který může být za 3 roky i více než 50% a odečtením spoluúčasti, kterou si pan Dočekal zvolil 10 000Kč. Z toho vyplývá jediné- i při poklesu cen vozů teď nemůže pan Dočekal jít do autosalonu a zvolit si nový vůz obdobného modelu, aniž by si připlatil výraznou sumu ze svého. Může však jít do autobazaru a koupit si stejný vůz, který měl doteď, tedy 3 roky starý. Dalo by se říct, že je to fér, ale některým lidem a hlavně leasingovým společnostem se to zdálo málo.

Pokud by měl pan Dočekal sjednáno i GAP pojištění, pak by dostal od pojišťovny 240 000Kč a zároveň by mu byla doplacena ona mezera mezi reálnou cenou jeho zničeného vozu a pořizovacími náklady. Najednou by měl pan Novák v rukou 240 000Kč+260 000Kč, což mu bez problémů dá na nový vůz odpovídajících kvalit a dost možná mu díky poklesu cen ještě zbude.

Comments are closed.