Doporučená výbava automobilu

Chcete být na silnicích vždy připraveni? Kromě povinné výbavy s sebou můžete vozit i některé další nástroje, které mohou v mnoha situacích značně ulehčit obtížné situace. Zvolme si je podle toho, na co se cítíme, co považujeme za největší riziko, na co bychom si sami troufli:

  • Tažné lano zvolí hlavně sebevědomější a zkušenější řidiči. Nezáleží na tom, na kterém jeho konci budete, vždy to vyžaduje určitou dávku schopností. Na druhou stranu, srovnání cen mezi odtahem na laně a odtahovou službou mnoho lidí přesvědčí o tom, aby si zkusili pomoci tažným lanem.
  • Pro případy, kdy vůz vzplane, se hodí hasicí přístroj. Opět, smysl ho má vozit pouze v případě, že máme odvahu na to se k případnému ohni postavit čelem a zároveň s rozmyslem. Automobil pohlcený plameny už nezachráníme a naopak bychom měli zmizet co nejdále. Malý začínající ohýnek je však pro hasicí přístroj snesitelným cílem.
  • Doporučujeme mít v automobilu vždy pár litrů destilované vody. Ta se hodí do chladiče a ostřikovačů. Pokud však chceme dolít vodu do chladiče, nečiňme tak, pokud je motor ještě horký. Hrozí velmi silné popáleniny od horké vody a žhavé páry. Pomoci nám může další věc, kterou jsou…
  • …pracovní rukavice. Ty se mohou hodit prakticky vždy a všude, přestože zabírají minimální prostor. Bez diskuzí jde o kus výbavy, který lze doporučit nejvíce.
  • Do podobné kategorie velmi užitečných a malých předmětů se řadí i baterka nebo nějaká svítilna, kterou opět využijeme v mnoha a mnoha situacích, nejenom při problémech s vozidlem. Vhodným typem je například čelovka, která dovoluje při svícení pracovat oběma rukama.
  • Startovací kabely se hodí v případě, že nenastartujeme kvůli vybité autobaterii.
  • Pokud máme rádi vše pod svou kontrolou, můžeme dohlížet na správný stav pneumatik díky měřiči tlaku v pneu.

havarijní pojištění srovnání

Comments are closed.